ANALIZA (01.09.)

15:00 Everton – Wolves zbir kornera (9,5+) over ( 1.70 )

Prvi par za danas jesu  korneri. U pitanju Engleska Premier liga i utakmica Evertona i Wolvesa.U ovoj utakmici sam uzeo ipak granicu od 9,5 kornera jer nisam baš najsigurniji,no vjerujem da bi ovo moglo proći bez nekih velikih problema.Everton je u ova prva tri kola samo jednom prešao kornere,tako da vjerujem da je vrijeme da odigraju neku utakmicu sa velikim brojem kornera,a nadam se da će to upravo biti ova današnja utakmica.Oni su odigrali neriješeno sa Crystal Palacom u prvom kolu,u kornerima je bilo 4-4.Zatim pobjeda protiv Watforda u drugom kolu,a u kornerima je bilo 4-7 za goste.I onda u prošlom kolu poraz od Aston Ville u gostima sa 2-0,a u kornerima je bilo samo 0-6 za Everton.Wolves je sezonu počeo utakmicom sa Lesterom gdje nije bilo golova,ali je zato bilo ukupno 15 kornera,no ipak svega 3 od strane Wolvesa.U drugom kolu odigrali su ponovo neriješeno,ovoga puta 1-1 sa Mancester Unitedom,a u kornerima je bilo 4-6 za goste.Da bi u prošloj utakmici odigrali ponovo 1-1 na svom stadionu,protivnik je bio Burnley,te je u kornerima bilo 4-3 za domaćine.Nadam se jednoj dobroj utakmici,i vjerujem da ćemo vidjeti najmanje 10 kornera.

20:45 Atalanta – Torino zbir kornera (10,5+) over (1.70 )

Druga utakmica koju sam uzeo za kornere jeste ponovo Italijanska liga,a ovoga puta sastaju se Atalanta i Torino,a i ovdje sam odabrao kornere,te granicu od 10,5.Atalanta je u prvom kolu odigrala jednu utakmicu od očaja do sjaja.Igrali su u gostima protiv ekipe Spala gdje su u prvih nešto više od 20 minuta primili 2 gola,ali su onda u nastavku igrali zaista mnogo bolje.Već do kraja prvog poluvremena smanjili su rezultat na 2-1,da bi u drugom dijelu utakmice i potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist.Atalanta je prošle sezone za kornere bila odlična,a ako je suditi po toj prvoj utakmici gdje su izveli čak 10 kornera trebali bi i ove sezone od njih očekivati dosta kornera generalno.Torino je također startao pobjedom u ovu sezonu,ali su oni imali dosta lakšu utakmicu protiv ekipe Sassuola na svom stadionu gdje su bili bolji sa 2-1.Poveli su u toj utakmici sa 2-0,gosti su smanjili rezultat krajem utakmice,ali ipak je Torino upisao pobjedu.U kornerima je bilo 6-6,a vjerujem da će i ovoga puta kako jedni tako i drugi doći do 5-6 kornera.Prošle sezone na ovom stadionu Atalanta je izvela čak 11 kornera,a Torino 1,dok je u Torinu bilo 4-4 u kornerima,ali ipak mislim da će večeras odigrati jednu efikasnu utakmicu kada je ovaj segment igre u pitanju.

Author: admin