ANALIZA DANA 12.02.

20:45 Walsall – Wimbledon PiK 1(1.60 ) /LOST

Prvi par za danas su  Englezi, jedan rang ispod Championshipa. Ovdje mislim da ima hemije medju timova i da postoji neka saradnja. Krenucemo redom, sezona 16/17 oba puta dobijaju ekipe koje su domacini, sezona 17/18 oba puta dobijaju ekipe koje su gosti s tim da je druga utakmica u toj sezoni bila 1/2, bio je to veliki preokret Walsall je vodio sa 2:0 da bi Wimbledon okrenuo na 2:3 i to golom u 96. minuti iz penala. Ove sezone prvu utakmicu takodje dobija gost i sad je logicki da se igra ponovo na gosta ali ja to necu uraditi vec igram da domacin dobija bilo koje poluvrijeme. Razlog je vrlo jednostavan, Wimbledon je zakucan za dno tabele i pravo cudo se mora desiti da oni ostanu u ligi, mislim da su se i oni vec pomirili sa tom cinjenicom pa nema potrebe da se saradnja nastavlja nego je logicno da sva 3 boda uzme Walsall koji se nalazi na samo 2 boda iznad opasne zone i bodovi su mu i vise nego potrebni. Ovdje svakako vrijedi probati prelaz 2/1 1/2 jer ne bi me cudilo da gosti uzmu koji dinar i na tome prije nego se presele u nizi rang. Ne igram ovdje cistu jedinicu iz prostog razloga sto je moguce da se saradnja nastavi pa da odrade i prelaz 1/2 a u tom slucaju ovaj moj tip je dobitan. Ako sva ova moja teorija pada u vodu i ako ovo nije saradnja opet bi ovaj tip morao proci jer gosti su zaista ocajni imaju 4 poraza u nizu primili su cak 10 golova a dali samo 1, valjda je Walsall u borbi za opstanak sposobdan dobiti bilo koje poluvrijeme protiv fenjerasa.

20:45 Millwall – Sheffield W. GG( 1.90 ) /LOST

Drugi par za danas mi je takodje iz Engleskog Championshipa. Milwall je domacin ekipi Sheffielda. Ovdje nemam sta puno filozofirati jer mi se tip zasniva iskljucio na statistici tacnije na istoriji medjusobnih duela ova dva tima. Od 2012. do danas su sastali 9 puta i svih 9 puta oba tima su bar po jednom zatresla mrezu protivnika. Dva puta je samo bilo 1:1 a na svim ostalim utakmicama smo vidjeli bar tri gola a negdje cak cetiri pa i pet pogodaka. Stanje na tablici je takvo da se domacin bori za opstanak i bodovi su mu ovdje poprlicno potrebni, dok je Sheffield poprlicno stabilan sa 9 bodova vise od Milwalla. Pored ove gore pomenute statistike mi je nekako realno da ovde vidimo po bar jedan gol od obe ekipe. Milwall zato sto je domacin i ima mozda malo veci motiv i bodovi su mu potrebniji, dok bi Sheffield mogao takodje zatresti mrezu jer smatram da su malo kvalitetniji tim od domacina. Sve u svemu golovi nas ovdje ne bi smjeli izdati.