TIPOMANIJA ANALIZE 05.09

18:30 Sharjah – Al Ain W1(1.77)

U sredu je na programu prva runda u okviru Gulf Kupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, nekoliko mečeva je pred nama a meni je pažnju posebno privukao ovaj okršaj u kome se sastaju Šarjah i Al Ain. Moj tip za ovaj meč je pobeda winner 1, tako da u slučaju pobede domaćina imamo kvotu 1,77 a ukoliko bude nerešeno sledi povrat uloga.

Fudbalska sezona tek počinje polako u UAE, ali svakako na osnovu prošle sezone i godina koje su iz anas možemo svakako zaključiti da je Al Ain kvalitetniji klub. Prošle sezone su završili naravno kao prvoplasirani i tako osvojili titulu u domaćem šampionatu. Sa druge strane Šarjah je završio tačno na sredini ligaške tabele. Ipak, ono što ide u prilog ovom tipu svakako je da je Al Ain prošle sezone u domaćem prvenstvu doživeo samo jedan poraz i to baš na ovom stadionu na kome će gostovati u sredu.

Ono što me je najviše navelo na ovaj tip je to što se meč igra u vreme kada će brojni igrači odsustvovati zbog obaveza u reprezentacijama. U takvom odnosu snaga domaći tim ne bi trebalo uopšte d bude u podređenom položaju protiv aktuelnog šampiona. Činjenica je da domaći ne mogu da računaju na 4 igrača zbog obaveza u reprezentacijama, ali gosti su lišeni usloga čak 11 igrača. Trener Al Aina Zoran Mamić je zbog toga bio pronuđen da na ovo gostovanje povede i nekoliko igrača iz omladinskog pogona.

U svakom slučaju Al Ain je samo jednom uspeo da slavi na ovom gostovanju u prethodna četiri pokušaja i to kada su bili kompletni, tako da je ovde svakako value na našoj strani. Kvota pada na domaćina polako i ovde uopšte ne bi bilo iznenađenje da oni odnesu pobedu na kraju, ali eto ogradio sam se igrom winner od gubitka u slučaju nerešenog ishoda.

14:00 Marin Cilic – Kei Nishikori 41.5+ VIŠE (2.02)

Peta runda i cetvrtina finala poslednjeg gren slema u sezoni us opena duel bivseg sampiona cilica i finaliste nisikorija.

Secamo se njihovog cuvenog finala 2014 ovde kada niko nije ocekivao da ce bas oni da se bore za titulu ali eto bili su najbolji i potpuno zasluzili to finale, marin je tad tukao fedexa u tri seta ubedljivo dok je kei tukao noleta.

Cilic ima dobre rezultate ove sezone finale AO potom titula u kvinsu gde je tukao noleta, bio je i dobar na sinsiju ali ga je nole dobio teskom mukom. Na ovom turniru imao je mnogo uspona i padova pogotovo protiv de minaura gde je zaostajao dva seta i posle rutinski preokrenuo u pet setova. Ocekivalo se tezak duel s gofanom ali ga je cile lagano dobio u tri seta pritom je neverovatno okrenuo prvi set iako je bio pred gubitkom.

Nisikorija nema nigde cele sezone mada on zasluzuje top 10 jer ima taj kvalitet ali se mucio dugo s povredama. Ovde nije imao mnogo teskih rivala jedino se malo mucio s svarcmanom ali je i njega sigurno dobio u cetiri seta.

Mnogo puta su se sastajali njih dvojica nisikori vodi u tim duelima i zanimljivo njihov cetvrti duel ovde gde marin vodi 2:1 i onaj najvazniji mec je dobio tada u tri seta. Tesko je ocekivati da marin opet tako ubedljivo pobedi obojica imaju svojih prednosti i po meni marin nije ogroman favorit nece biti iznenadjenje da japanac pobedi, mada najbolje je igrati vise gemova i setova jer pobednik ce se najverovatnije odrediti posle dugog i teskog meca.