TIPOMANIJA ANALIZE 12.11

20:45 Cliftonville – Newry City 3+(1.50 ) /WIN

Druga moja analiza za danas jeste utakmica 15.kola sjevernoirskog NIFL Premiershipa u kojoj će se sastati Cliftonville i Newry City, sa početkom u 20:45h na stadionu Solitude. Ekipa Cliftonvillea trenutno se nalazi na 6. poziciji sa 23 osvojena boda iz 13 utakmica, uz gol razliku 23:16. U posljednjih pet utakmica zabilježili su četiri pobjede i jedan poraz. Posljednju utakmicu igrali su u 14.kolu domaćeg prvenstva kod kuće protiv Glentorana, a pobijedili su sa 1:0.
S druge strane njihov današnji protivnik, ekipa Newry Cityja trenutno se nalazi na 12. (posljednjoj) poziciji sa 8 osvojenih bodova iz 14 utakmica, uz gol razliku 8:28. U posljednjih pet utakmica zabilježili su svih pet pobjeda. Posljednju utakmicu igrali su u 14.kolu domaćeg prvenstva kod kuće protiv Crusadersa, a izgubili su sa 0:3.
U posljednjih 5 međusobnih utakmica, Cliftonville je slavio u četiri, a Newry City u jednoj. Posljednju međusobnu utakmicu igrali su ove sezone u 5.kolu NIFL Premiershipa, u toj utakmici Newry City je bio domaćin, a bilo je 1:0.
Ovdje sam se odlučio na tip više od 2.5 gola, a koeficijent za ovaj tip je 1.50. Razlog zbog kojeg sam se odlučio na ovaj tip jeste taj što je Cliftonville znatno kvalitetnija ekipa od Newry Cityja, koja vrlo lahko ovdje može da postigne preko 3 gola, jer igraju protiv najlošije ekipe u ligi, i druge najlošije odbrane u ligi. A ko zna možda postignu i gosti bar jedan pogodak, što ni bilo idealno za moj tip, uspjeli su postići pogodak protiv Cliftonvillea na svom terenu, možda i večeras nekim čudom to ponove. Tako da, nadam se utakmici sa dosta golova, kao onoj posljednjoj međusobnoj kada je Cliftonville bio domaćin, kada je bilo čak 6:0.

21:00 Gimnastic – Zaragoza  PIK x (1.50 ) /WIN

13. kolo španjolske Segunde donosi utakmicu Gimnastica i Zaragoze.
Gimnastic Tarragona (22.) je osnovan 1886. što ga čini jednim od najstarijih klubova u Španjolskoj, no usprkos starosti, Gimnastic u povijesti ima tek 4 sezone u Primeri, u biti najviše sezone (25) su odigrali u Segundi B i Terceri. Gimnastic ili kako ga još zovu Nastic čeka velika borba za opstanak, naime, posljednji su sa 9 bodova, no zona spasa nije daleko, udaljena je 3 boda. Omjer je 2-5-5/12:15, doma 2-1-3/6:9 i ne igraju baš najbolje, izgubili su 3 od zadnje 4 dok su jedino nadvisili Oviedo i vrijedi dodati da je u 4 od 6 domaćih utakmica bio x ili na poluvremenu ili kraju. Najbolji igrači Gimnastica su del Moral, Albentosa, Fali, Morente… Za ovu utakmicu ne konkuriraju Abraham (10/0), Uche (9/0), Lopez (4/0), Arzo (2/0) i Guerra (0).
Real Zaragoza (19.) je osnovan 1936., riječ je o klubu koji je većinu svojih sezona odradio u Primeri (58) gdje se skoro vratio lani (3. u Segundi) i koji ima euro naslov (Kup pobjednika kupova 1994./95.). No jako slaba sezona za Zaragozu dosada, imaju 11 bodova i u zoni su ispadanja iz Segunde, a niže od toga nisu igrali punih 70 godina. Omjer je 2-5-5/12:15, vani 1-2-3/7:7, a Zaragoza je u gadnoj krizi jer su bez pobjede punih 9 utakmica od čega 6 poraza i 4 poraza u zadnjih 5, dok je 5 od zadnjih 7 bio x ili na poluvremenu ili kraju. Prvo ime Zaragoze je Vasquez, a slijede Ros, Verdasca, Gual… Benito (11/0) je suspendiran, a ozlijeđeni su Grippo (10/0), Buff (8/0), Papunashvili (5/0), Gutti i Toquero (oba 0).
Međusobno izjednačeni sa 1-2-1 u zadnje 4 službene utakmice, a u 5 od zadnjih 6 je bio x ili na poluvremenu ili na kraju.
Dva kluba koji se bore za goli opstanak, inače međusobno igraju jako tvrde utakmice, svaki bod bi bio kao kuća, pa ću probati poluvrijeme ili kraj