TIPOMANIJA ANALIZE 17.05.

18:00 Chardy – Andreozzi 22,5 +( 2.00 ) /WIN

Francuska će valjda ostati imuna na ove vremenske neprilike i česte kiše koje su zadesile Evropu tako da se nadam da prekidi neće sjeckati ovaj meč i u takvoj situaciji u meču ‘od komada’ mislim da su ovde tri seta najrealnija, po ovoj kvoti sigurno jako zanimljiv i privlačan tip. Chardy je neko ko može kao i većina Francuza odigrati i ovako i onako, u stanju je svašta uraditi, posebno sa forhend strane, može i fino servirati, ali konstantne nigdje tako da se trenutno jedva drži među 100 na ATP listi. Bio je dobar na Sunshine doubleu, dobar i u Istanbulu gdje je došao do polufinala, ali onda prošle sedmice poražen u prvom kolu Challengera što potvrđuje ovu tezu o nekonstantnosti (posebno ako se dolazi sa ATP turnira na Challenger). Taj rani poraz prošle sedmice stavio ga je pod moranje ove da odigra mnogo bolje i prođe makar to prvo kolo, preslišao je Popyrina u dva seta i danas ga očekuje mnogo teži zadatak u vidu Andreozzija. Argentinac je što se tiče Challengera trenutno jedan od najtežih protivnika koji vas može zapasti, od sredine februara je na svojoj omiljenoj podlozi tako da je potpuno u ritmu i ovo bi morao biti egal meč. Argentinac između ostalog ima dve titule, finale i jedno polufinale ove sezone, nanizao je neke pristojne pobjede za Challenger okvire, čvrst je sa osnovne linije i sigurno da vidi svoju šansu danas. Konačnog pobjednika ovde ne bih prognozirao, Chardy će biti taj koji će biti agresivniji sigurno i taj koji će ići po poene, takva je filozofija tenisa obojica i to nije velika pamet, ali mislim da nije u stanju da ispogađa baš toliko dobro da bi riješio ovo u dva seta. Sa druge strane mislim da ni jedan produžen set uopšte nije nerealan ovde, kao što rekoh mislim da je ovo egal meč i naravno da je u takvoj situaciji over gemova najlogičniji tip pa da ih vidimo na terenu. Bježi kišo s prozora.

20:00 FH Hafnarfjordur – Ka Akureyri 1 (1.74 ) /WIN

Drugi par za danas sto sam odabrao dolazi nam iz ISLAND: Pepsideild – 4. kolo ocekuje nas solidan mec u kome prednost dajem ipak domacem taboru koji sigurno na svome terenu moze da dodje do pobjede sto je i zacrtano prije meca i izjavjeno. Prosli mec su igrali dobro 3-2 sa Fjolnirom tako da se ocekuje nastavak pozitivne igre i da Hafnafjordur pobjedi i danas jer je ovo vazan mec za njih.Gosti koji po meni tesko mogu da pobjede,ali imaju i oni svoje sanse danas.Trazice gosti svoje sanse ponajvise iz kontra napada,te tako pokusati da naprave iznenadjenje i dodju do pobjede,mada i remi za Akureyri je jako dobar rezultat.Vjerovatno ce doci do nesto lakse pobjede nego sto se ocekuje,ali treba opet biti oprezan jer kvota je solidna za igrati i isplati se . Domaca publika ce biti podrska te ce igraci dati sve od sebe kako bi dosli do pobjede koja im jako znaci.Poslednji mec je Akureyri pobjedio 2-0 Vestmannaeyjar .Ovde se ocekuje tvrd mec sa malo prilika,a onaj ko bude stalozeniji u tim situacijma bice blizi da pobjedi ovaj mec. Hafnafjordur je domacin ovog meca,a vjerovatno bi mogao da pobjedi danas.Tezak je ovo mec tako da moraju biti oprezni,te je vazno da odbrana bude na nivou,dok ocekujem da napadaci danas budu raspolozeni da postignu koji gol,te tako donesu pobjedu domacem timu Hafnafjorduru .Po meni vjerovatno da ce nekako posticii barem jedan gol i doci do pobjede. Vjerovatno ce domacin zaigrati u formaciji 4-2-3-1 sto se i ocekuje i pokusati da sto prije povede i tako udje u nastavak meca opustenije i tako dodje do zeljene pobjede. Igracu na Hafnafjordur koji ipak pruza daleko bolje rezultate do sada,tako da sve osim pobjede domace ekipe bi bilo potencijalno iznenadjenje,tako da po meni lagano domacin dolazi do pobjede.Vidicemo da li sam u pravu.