TIPOMANIJA ANALIZE 23.08

20:30 Haukar Hafnafjordur – Fram Reykjavik 2 (2.10 ) /LOST

Danas u ovom mecu sastaju se Haukar I, ocekujemo jedan izjednacen mec ali ipak nesto vise sansi za pobjedu ima gost koji je odigrao do sada nesto bolje. Fram je gost u ovom mecu te ocekujem da moze pobjediti na ovom gostovanju kod neugodnog rivala. Fram do sada igra dobro,trenutno stanje nije lose u timu vlada dobra atmosfera I ocekuje se pobjeda. Fram je do sada osvojio dvadeset I jedan bod,sto uopste nije lose igrao je solidno. Gost igra bolje te nebi trebao da ima problema u ovom mecu,imaju bolje igrace koji su kvalitetniji te bi morali pokazati taj kvalitet na terenu. Fram je igrao 5-6-6 do sada te se nalazi na sestoj poziciji na tabeli.Domacin ovog meca ipak igra nesto losije,te se ocekuje iz tog razloga da izgubi ovaj mec.Haukar je do sada igrao nesto losije,te ima cetrnest bodova, igrao je 4-2-11 do sada.Po meni Fram moze da pobjedi,te sa novom pobjedom moze da se pomjeri na tabeli.Trentuno je Fram na gostovanju igrao 2-2-4 tako da iz toga moze da se vidi kako on igra u gostima.Poslednji mecevi u gostima koje je igrao navescemo neke od rezultata 2-0 2-2 1-3 2-1.Ocekujem da Fram pokaze kako se igra,te pobjedi na ovom nimalo naivnom gostovanju.Ocekuje nas tezak mec sa dosta prilika na obe strane,nadam se da Fram moze da skupi snage I da dodje do pobjede.Rizikovacu te cu igrati na goste koji su ipak bolje potkovani,te traze novu pobjedu u gostima,nadam se da mogu da dodju do nove pobjede.

17:45 Sanat Naft-Perspolis 1. poluvrijeme pX ( 1.95 ) /LOST

Persepolis je igrao 4 utakmica do sada ,a odigrao je ovako,2/4 puta nerijeseno na poluvremenu,sto je veliki broj nerijesenih sto se ocekuje I danas da odigraju nerijeseno u prvih 45minuta meca. Odbrana ove godine primila je skromno golova,igraju neso cvrsce u odbrani sto je karakteristika ovih timova,a iz toga razloga tesko vidjamo golove na poluvremenu te cesto igraju 0-0,I 1-1. Persepolis ove godine igrala na broj golova 1,00 po mecu,ali ni oni nesto previse ofanzivno neigraju u prvom poluvremenu. Sobzirom da je Sanat Naft domacin ocekuje se da oni nesto blizi bizi da pobjede,ali ocekuje po meni da prvo poluvrijem zavrsi nerijeseno mozda cak I mec zavrsi sa 0-0.Jeste da u poslednjim mecevima kada su igrali bilo je nesto manje golova,ali danas ocekujem miran mec malo prilika I malo sansi na obe strane. Odabrao sam danas mec iz Iranske lige ,znamo da ovi timovi cesto igraju na mali broj golova,tako da inace oni na poluvremenu zavrse nerijseno.Tesko je ocekivati da tako lako u prvom poluvremenu bude golova,ali remi cesto golazi. Sobzirom da Sanat Naft igra jako tvrdo,kod njih tesko kad protivnik lako dolazi do njihovog gola,tako da se nestvaraju neke prevelike sanse da se postigne gol.Ocekuje se jako tvrd mec,tesko ce ovde I jedan tim da povede na poluvremenu. Sanat Naft je odigrala do sada 3/4 nerijesenih na poluvremenu.Kod kuce Sanat Naft odigrao nerijeseno 1 utakmica nerijseno u prvom poluvremenu od 2 odigranih,a bas iz toga razloga sam se odlucio da odigram da ovde na ostrbu nece upasti mozda cak ni gol u prvih 45mintua meca.Ocekuje nas tezak mec,odbrana od domacin kod kuce je jako dobra,te evo cak 1/2 nerijesenih na poluvremenu.Moguce je da ovaj mec zavrsi cak I bez golova,ipak ovo je nesto slabiji mec.Ocekuje nas miran mec.